GR 5 titánových zliatin
GR 5 titánových zliatin
Chat teraz
Podrobnosti o produkte

Titánových zliatin je kov , ktorý obsahujú zmes titán a ďalšie chemické prvky. 6al4v zliatiny titánu majú veľmi vysokú pevnosť v ťahu a tuhosť (aj pri extrémnych teplotách). Majú menej hmotnosti, majú mimoriadnu odolnosť a schopnosť odolať extrémnym teplotám. Avšak, vysoké náklady na suroviny a spracovanie obmedzujú ich využitie na vojenské aplikácie, lietadiel, kozmických lodí, zdravotníckych pomôcok.

Hoci priemysel čistý titán má prijateľné mechanické vlastnosti a bol používaný pre ortopedické a zubné implantáty, pre väčšinu aplikácií titánu je legovanej s malým množstvom hliníka a vanád, s názvom Ti6Al4v, táto zmes má solídne rozpustnosť , ktorá sa dramaticky mení s teplotou. Tento proces tepelného ošetrenia sa vykonáva po zliatiny bolo pracoval do finálneho tvaru, ale skôr, ako to je kladený na využitie, umožňuje oveľa jednoduchšie zhotovenia výrobku vysokej pevnosti.

CXMET majú takmer 10tons tanier zliatiny titánu a titánových zliatin Rod na sklade.

Technológia: valcovaním za tepla / za studena valcované / kované---žíhaný---brúsené

Popis čistý titán

Grade 1 titanium je prvý zo štyroch stupňov komerčne čistého titánu. To je najjemnejšia a najviac tvárnej týchto tried. Disponuje veľkýmest tvarovateľnosti, vynikajúcu odolnosť voči korózii a vysokým dosahom húževnatosť.

2. stupeň titánu sa nazýva "ťahúň" komerčne pure titaničitého, vďaka pestrej použiteľnosť a širokú dostupnosť. Zdieľa mnoho rovnaké vlastnosti ako Grade 1 titanium, ale je to trochu silnejší. Obaja sú rovnako odolné voči korózii.

Tento stupeň je najmenej používané komerčne čistého titánu triedy, ale to neznamená, že žiadne menej hodnotné.

Stupeň 3 je silnejšia ako stupne 1 a 2, podobnéťažnosť a len o niečo menej tvarovateľná - ale disponuje vyšším mechanizmy ako jeho predchodcovia .

Stupeň 4 je známy ako najsilnejší zo štyroch stupňov komerčne čistého titánu. Je tiež známe pre svoju vynikajúcu odolnosť voči korózii, dobrej tvarovateľnosti a zvariteľnosť.

Vyšetrovanie