Nikel-titán pamäte zliatiny Super elastickej priadze
Nikel-titán pamäte zliatiny Super elastickej priadze
Chat teraz
Podrobnosti o produkte

Nikel titanium pamäte zliatiny drôt

NiTi zliatiny , tiež pomenované nitinolového drôtu, je to zmes titánu a niklu, kde dva prvky aire prítomné v rovnakú atómovú percentá Ni:Ti = 55: 45.

hlavne mať dve vlastnosti: tvar pamäťový efekt a superlasticity samozrejme, tvarovou pamäťou je schopnosť niti drôt neprechádzajú deformácie pri jednej teplote a potom obnoviť jeho pôvodný, underformed tvar pri zahriatí nad jeho "transformácia teploty". Ale superlasticity sa vyskytuje v úzkych teplotný rozsah, tesne nad jej transformácie teplotu, v takom prípade je potrebné vyvolať underformed tvar obnoviť bez kúrenia.

Hlavnou productes je NiTi zliatina doska ,NiTi zliatiny drôt;

Niti zliatiny pamäť tvaru - jemné trubice
Oblasti použitia: medical, letectva, elektronika, Marine priemyslu, petrochemický priemysel, vojnový priemysel, automobil a iné komponenty presnosť prístroja.

  • Nitinol je tiež populárny v extrémne odolný okuliare rámy. Používa sa tiež v niektorých prameňoch mechanické hodinky.

  • Môže byť použitý ako teplotné kontrolný systém; ako sa zmení tvar, môžete aktivovať prepínač na kontrolu teploty.

  • Používa sa bunka-telefón technológie ako Zaťahovacie antény alebo držiak mikrofónu, vzhľadom ku svojej povahe vysoko flexibilné a mechanickej pamäti.

  • Používa sa v niektorých novinkakúzelníkov preukázať "psychické" právomoci, , ako lyžice sa ohýbať samotnej pri miešaní čaj, kávu alebo iné teplé tekutiny.

  • Tiež sa používa ako drôty, ktoré sa používajú na vyhľadajte a označte nádory prsníka, tak, že po operácii môžu byť presnejšie.Vyšetrovanie